Car trip to Romania

Ми проїхали Румунією 635 км. З Бухареста в Брашов через замок Пелеш і місто Бран, потім в Сибіу і по дорозі назад в Бухарест через Пітешті.

 

Що всередині замку графа Дракули, де смачно поїсти в Бухаресті, що крутять на румунському радіо і багато новорічної краси - читайте і дивіться далі.

Бухарест

Бухарест - місто з величними будинками. Гуляючи містом, починаєш розрізняти, де просто старі будівлі, а де старі будівлі, в яких знаходяться держустанови. Вони такі велетенські, що проходячи повз, відчуваєш себе лише невеличким елементом величезної системи, яка може зруйнувати тебе на раз-два. Мабуть з цією метою і будувалися такі масивні будівлі, аби люди боялися і підкорялися. Особливо вражає Палац Парламенту. Це найбільша адміністративна будівля в світі, навіть Пентагон їй поступається. 
Екскурсія коштує 40 лей з дорослого, але ми не встигли туди потрапити до закриття. Тож якщо будете там, то розкажіть, як воно всередині.

Ще у Бухаресті дуже багато будівель в напів-зруйнованому стані. Помітно, що багато будівель спеціально зносяться, напевно під забудову нових, але у старому центрі міста розвалених/закритих будівель десь 50 на 50. Бухарест дещо схожий на Будапешт за атмосферою, але все таки Будапешт більш доглянутий.
На вулицях чисто, але коли проходиш повз гарний будинок, в якому вікна забиті із середини, то думається, що це непогані декорації для зйомок післявоєнних фільмів.

Хоча Бухарест трохи оманливий: ззовні дивишся зовсім непримітне приміщення якесь, а коли заходиш в нього - опиняєшся в найатмосфернішому ресторанчику міста з румунською кухнею (за версією власника квартири, в якій ми жили).
Чесно, таку смачну їжу я їла тільки вдома у мами, а в ресторанах зазвичай це просто гарно і інстаграмно, але не смачно.
Ми куштували традиційну румунську страву і тестували місцеве вино Feteasca neagra. Усе було смачно і досить швидко, як для такого закладу.


А ще в Бухаресті привітні офіціанти, продавці піци і кави. На відміну від сусідньої Угорщини, практично усі розмовляли з нами англійською.

Де купити подарунки: Cărturești Carusel (Strada Lipscani 55), це 6-ти поверховий магазин із книгами, сувенірами та просто гарними речами.

Де зупинитися: в історичному центрі Бухареста, на головній пішохідній вулиці є хороша сучасна квартира Vila Ana (Strada Lipscani, Nr. 73, Sector 3)

Де поїсти: ресторан румунської кухні Caru' cu bere (Strada Stavropoleos 5)

Що спробувати: Традиційну румунську страву та місцеве вино Fetească neagră.

Замок Пелеш

Брашов

Брашов - колоритне румунське місто, яке ми бачили лише у вечірніз сутінках. Хоча і цього вистачило, щоб запам'ятати його і захотіти повернутися сюди ще раз.

Власниця квартири в Брашові рекомендувала нам відвідати два ресторанчики із смачною їжею: La Ceaun, що знаходиться в центрі міста, і Roata Norocului - ресторанчик, в якому зазвичай вечеряють місцеві. Ми їх не відвідали, бо вирішили влаштували домашню вечерю в найгарніших апартаментах Румунії.

До речі, якщо треба буде зупинитися в Брашові, зупиняйтеся тут: M&F apartments (Strada Pictor Pop, 8). Дуже велика, світла і атмосферна квартира за 5 хвилин пішої ходи від старого міста.  

Такий був ранок в цій ідеальній квартирі.

Замок Графа Дракули, м. Бран

Сибіу: різдвяна ярмарка і будинки, що підглядають за пішоходами

А так Сибіу виглядає вдень

І на завершення наш playlist в дорогу:

 

The Motans - Inainte sa ne fi nascut

Calvin Harris feat. Sam Smith - Promises

DJ Snake FT Selena Gomez, Ozuna, Cardi B - Taki Taki 

Aya Nakamura - Djadja

Sunnery James & Ryan Marciano - Coffee shop

Jax Jones & Mabel - Ring ring

Adda feat Killa Fonic - Arde