Must have в автобусних турах

1) візьміть з собою трохи кишенькових грошей (бажано в євро), в більшості європейських країн можна розраховуватися карткою. Це значно зручніше, ніж шукати надійні валютні обмінники, а потім ще стояти в черзі. 

 

2) візьміть побільше питної води - у Європі вона коштує немало. Носити з собою її не доведеться, бо пляшки завжди можна залишити в багажному відділенні автобуса. Хоча, якщо їдете до Австрії, то туди брати багато води не треба. По Відню є безкоштовні пункти з водою, де можна набрати собі у пляшку.

 

3) плед - я завжди беру з собою флісовий плед незалежно від пори року. В автобусах зазвичай комфортна температура, але після того як нагуляєш тисячі кроків по місту дуже добре закутатися в плед і покласти його під голову. Це допомагає тілу розслабитися і трохи відпочити навіть в дорозі.

 

4) запасна пара взуття - в автобусних турах доводиться багато ходити. Яке б не було зручне взуття, ноги всеодно втомлюються, тому змінне взуття має бути - обов'язково на легкій підошві і бажано з м'якої шкіри. А в осінню-весняну пору року це взагалі маст хев через можливі опади (так само як і дощовик).

 

5) дозвілля в дорогу: завжди беру аудіокниги, електронні або паперові книги. Також завантажую собі цікаві відео з каналу TedEx або аудіовипуски "Брендятина" з онлайн-радіо "Маяк" - історії розвитку світових брендів. Одного разу перед іспитом в автошколі, я завантажила собі на телефон програму, з допомогою якої вчила дорожні знаки дорогою з подорожі. Також можна скачати міні-серіали чи фільми, хоча зазвичай в автобусах показують випуски "Орел и Решка" про країну, в яку ви подорожуєте, або просто популярні фільми. Одним словом, нудьгувати не доведеться, але мати з собою свій "запасний" варіант розваг не завадить. 

 

Також мій особистий must have у подорожі: power bank, наушники, зарядне для телефону, зволожуючий крем і гігієнічна помада (в автобусі через кондиціонер досить сухе повітря), зарядне для фотокамери і додаткова карта пам'яті, вологі і сухі серветки, торбинка для сміття, горішки і фрукти.