Lublin, Poland

Люблін - це місто, де поряд зі старим нежилим будинком красується новий відреставрований ресторанчик. Це місто, в якому українці шукають кращих заробітків. Люблін - це місто, де морозиво та пиво продають на кожному кроці, а смачне лате не так просто знайти. Люблін - це місто з історією. 

 

Люблін розташований дуже близько до українського кордону, а тому дістатися сюди дуже просто. Саме місто дуже зручне для пішоходів, оскільки основні архітектурні пам'ятки розташовані дуже компактно, та велолюбителів - тут добре розвинена мережа велосипедних доріжок.

 

Люблін - хороший варіант на вікенд для тих, хто втомився від шумного міста.

На Площу Ринок треба обов'язково прийти двічі: вдень та після заходу сонця. Ліхтарі, вулична музика, смачні аромати із кухонь ресторанчиків створюють чарівну атмосферу. І навіть теплий літній дощ не завадить насолодитися цією красою.

Цікаве місце у Любліні - Tarasy Zamkowe. Це сучасний торговий центр в 5-ти хвилинах від автостанції і 10-ти хвилинах від старого міста. На даху цієї будівлі є красивий оглядовий майданчик із зеленими насадженнями, виглядом на Люблінський замок та сучасне місто. В торговому центрі можна взяти кави із собою та прогулятися цим незвичним парком.

 

Також раджу позаглядати у внутрішні дворики місцевих жителів. Переважно вони старі і обдерті, але можна натрапити на креативний і доглянутий дворик, такий як знайшли ми.

 

У Любліні дуже багато стріт-арту, саме цим місто дуже схоже на український Кам'янець-Подільський. На старих стінах - велетенські сучасні малюнки, і, як усе сучасне мистецтво - переважно не зрозумілі. Поряд із ними на стінах будинків часто можна зустріти політичні заклики, які залишилися ще з радянських часів. Взагалі, багато чого у Любліні лишилося незмінним. Місцевий житель розповів нам, що у районі, де знаходився наш хостел, колись жили євреї. На підтвердження його слів ми побачили елементи старої бруківки, на якій польською мовою була позначена межа Люблінського гетто. Це гетто було одним із перших нацистських гетто, звідки його жителів відправляли в Белжец та Майданек.  

А тепер коротко про те, як самостійно організувати свій вікенд у Любліні.

Ми жили у хостелі Lublin, який забронювали через Booking.com. Вартість однієї ночі тут вартує 40 злот, оплата готівкою безпосередньо при поселенні. Щоб не було неприємних сюрпризів, краще зателефонувати у хостел вже після перетину кордону, щоб підтвердити своє заселення.

 

У Люблін та назад в Україну ми добиралися автобусами, квитки на які купували через Busfor. Дорога із Луцька в Люблін коштувала 500 грн, а назад - 262 грн. Одразу маленька порада: ціни на Busfor на одні й ті самі рейси постійно змінюються: спочатку квиток із Любліна в Луцьк коштував 550 грн, а вже наступного дня ми придбали за 262 грн.! А ще вартість квитка із Любліна до Рівного може бути суттєво нижчою, аніж до Луцька, хоча Луцьк знаходиться ближче. Не знаю чим це зумовлено, але якщо правильно спланувати свій маршрут, то можна зекономити.

 

Харчувалися ми переважно тим, що взяли із собою та купили у супермаркеті Biedronka, який знаходиться поблизу хостелу. Якщо захочеться чогось смачненького, то раджу поїсти в кафе, яких вистачає в Tarasy Zamkowe. Там можна спробувати і польську кухню, і коштувати це буде дешевше.

 

Загалом все дуже просто, а якщо вам просто не вистачає сміливості - просто забронюйте готель із платною відміною бронювання, а далі все складеться само собою:)

 

Натхнення вам та нових подорожей!