Куршська коса - Балтійське море

Наша подорож почалася із чарівного ранкового світла у Львівському аеропорті, і це вже був хороший знак.

НІДА

Ніда - це ідеальне місце для відпочинку з дітьми.

Крім природи і чистого повітря, тут є міський пляж, де досить мілко. Пляж облаштований і чистий, водичка в морі тепла (при +26 повітря). Повсюду є хороші дитячі майданчики.

Крім цього, можна орендувати велосипед з дитячим причіпом і разом з малечею покататися вздовж набережної.

ЗАХІД СОНЦЯ НА БАЛТІЙСЬКОМУ МОРІ

ДЮНА PARNIDIS

Дюна Парнідіс знаходиться на південь від села Ніда, в якому ми жили. Дістатися туди можна за 10 хвилин на велосипедах вздовж затоки, а потім пішки вгору ще 5-7 хвилин.

Це єдина дюна на косі, яка досі рухається і змінює свій вигляд під впливом вітру. Коли ви приїдете сюди наступного року, то вона буде мати вже зовсім інші обриси.  Для того, щоб стримати рух піску та зберегти дюну, люди встановлюють сплетені із гілок та коріння дерев "заборчики" висотою 30-40 см у формі квадратів. Ці квадрати встановлюють вздовж та впоперек напряму руху вітру, а в них саджають рослини. Так людина разом із вітром створює природний ландшафт Куршської коси.

Із дюна Парнідіс відкривається вигляд на мис Bulvikis - це найширша частина коси розміром 3,8 км. 

ДЮНА VECEGRUGAS

Дюна Vecekrugas - це приклад укріпленої і озелененої дюни. У 17 столітті через масову вирубку дерев на Куршській косі ця дюна під впливом вітру з Балтійського моря почала швидко рухатися в сторону затоки та накривати піском поселення людей. Щоб зупинити це, у 18-19 століттях із Данії були завезені гірські сосни, а місцеві жителі почали споруджувати укріплення із гілок та коріння та насаджувати рослини, які б своїм корінням стримували рух піску.

Зараз ця дюна уже не рухається і є найвищим місцем на Куршській косі - 67,2 м.  

ЯК ДІСТАТИСЯ ДО КУРШСЬКОЇ КОСИ?

1) Спочатку літаком до Вільнюса зі Львова (Wizzair) або Києва (Ryair). Летіти аж 1 годину! :)


2) Із аеропорту Вільнюса є автобуси компанії Ollex до Клайпеди (щось на зразок ЛуцькЕкспрес, тільки з кондиціонером і wifi). Якщо купувати квиток онлайн, то він обійдеться в 15 євро, на місці у водія - 18.50 євро. Економія - 2,5 євро, якраз на бокал вина чи чашку кави :) Час в дорозі - 3 години.

 

3) Із Клайпеди на саму косу (с. Smiltyne) треба пливти паромом 10 хв за 1 євро (якщо ти піший турист). Увага! Є дві переправи: стара і нова. Якщо перепливати через нову переправу, то доведеться взяти таксі за 15 євро до автобусної зупинки. Паром зі старої переправи приходить одразу до автобусів.


4) Далі із Smiltyne є автобуси за 4 євро і 50 хв до Ніди. Взагалі Ніда - це крайнє містечко на литовській частині коси, перед ним є ще Прейла і Юодкранте, там теж гарно (ми заїжджали автобусом туди).

Назад ми їхали прямим рейсом із Ніди у Вільнюс за 26.4 євро і 6 годин. Автобус з кондиціонером, wifi і розетками. Як бонус - захоплююча переправа на паромі через затоку, сидячи в автобусі.