Як фотографу розвиватися?

Всі фотографи-початківці знають: щоб бути успішним фотографом треба багато фотографувати. Просто максимально багато фотографувати, щоб набратися досвіду, сформувати пристойне портфоліо і клієнтську базу. 


Але мало хто розказує, що окрім самої фотозйомки майбутньому успішному фотографу треба залазити в інші, зовсім не креативні сторони фотографії. Реклама, бухгалтерія, підготовка комерційних пропозицій, часто навіть формування бюджету зйомки, багато листувань, телефонних переговорів з клієнтами, сплата податків і т.д і т.п. Надихнулися? Якщо ні, читати далі цю статтю немає сенсу. Фотографуйте для душі, експериментуйте, творіть, просто робіть те, що вам так подобається з усією любов'ю до цього прекрасного візуального мистецтва! 

 

А якщо ви серйозно задумуєтеся над професійним розвитком себе як фотографа, беріть ручку і блокнотик і конспектуйте!

 

Читайте книги

Не тільки про правильне освітлення чи основи весільної фотографії, а й про бізнес загалом, а також книги з психології (адже робота фотографа - це робота з людьми). 
Раджу почати з "Invisible Photo Business" українського фотографа Василя Шульги та книги "Заразливий" Йони Бергер.


Цікавтеся суміжними з фотографією галузями

Стилістика, декор, візаж, флористика, режисура, кольористика, верстка, друк і т.д. Чим більше ви знаєте, тим більше у вас шансів зробити вдалі кадри, які вважатимуть геніальними, не лише мама з татом.
Для цього особисто я використовую ресурс amlab.me, читаю іноземні ресурси, такі як Magnolia Rouge, Green Wedding Shoes, Veter Magazine.


Вкладайте гроші в самоосвіту

Відвідуйте тренінги по маркетингу, піар, у все, що вам може допомогти зробити так, щоб про вас говорили. Можна бути хорошим фотографом (в технічній і творчій частині), але мало кому відомим. А можна ж бути хорошим і відомим, а отже - успішним фотографом. Рекомендую тренінги від AAgency (Рівне), Тренінг центр Ego (Луцьк), Свободная школа маркетинга (Київ), інтернет-ресурс Marketing Challenge.


Проводьте дослідження перед зйомкою 

Мова йде не лише про локацію, а й про людей чи об'єкти, які будуть у вашому об'єктиві. Наприклад, перед весільними зйомками я проглядаю сторінки соцмереж пари, інколи навіть дружок чи батьків. Все для того, аби краще зрозуміти, що подобається людям, яких буду фотографувати і видати хороший результат замовникам. А перед предметними зйомками - стараюся побільше дізнатися про продукт, подивитися попередні зйомки і фото конкурентів, виробників схожих продуктів.


Делегуйте

Ця порада втішить тих, хто не дружить з бухгалтерією чи фінансами, або не любить ретушування. Віддайте частину роботи (і коштів, звісно) іншій людині, яка у тому знається і доходить до передоргазного стану, коли всі цифри в податковій декларації сходяться. Натомість, зосередьтеся на своїх сильних сторонах. Так у вас з'явиться більше часу для самовдосконалення, покращення співпраці з постійними клієнтами і пошуку нових.


Розширюйте кругозір 

У нас час практично всі "розбираються" як правильно фотографувати (бо у нього айфон знімає не гірше, ніж твій Нікон, та й підписників в інста в десятки більше). А ще всі дуже креативні. Тому самі розумієте, конкуренція неабияка. Але завжди виграє той, хто на крок попереду. Той, хто поцікавився з яких інгредієнтів зроблена страва і потурбувався, щоб у студії вимкнули опалення аби шоколадна фігурка не розтанула під час зйомки. Той хто цікавиться трендами, згадує шкільну фізику, щоб зробити вигляд скляної пляшки ефектнішим, і той, хто знає як непомітно пришити край весільної сукні, який наречена обірвала під час першого весільного танцю.


Будьте сміливими

Часом нам усім не вистачає трошки впевненості у своїх силах, щоб досягнути бажаного. Можливо, саме ти давно вже доріс до рівня професійного фотографа, але тобі не вистачає сміливості взяти серйозний проект і довести це самому собі. Пам'ятай, не спробуєш - не дізнаєшся. Тому вперед!

 

Насправді таких порад можна ще писати і писати. Тому, якщо вам дійсно цікаво розвиватися, щоб стати успішним професійним фотографом, пишіть мені - і я обов'язково поділюся ще кількома порадами.

 

Facebook

Instagram