Є люди, які люблять подорожувати з комфортом: щоб ліжечко в готелі зручне було, достатньо часу на сон, повноцінне триразове харчування і ніяких тривалих переїздів. Але це не про нас. У нас було 4 дні, 3 країни і повноцінні лише сніданки. І врешті-решт - ми ж в Європу не спати приїхали! :)
КРАКІВ - ПОЛЬЩА
На Краків у нас було десь 2 години часу, але цього виявилося достатньо, щоб захотіти приїхати сюди ще раз на повноцінний вікенд. До того ж, зі Львова до Кракова їхати не так далеко - всього лише 325 км.
За цей час ми оглянули Королівський замок Вавель, прогулялися вечірньою набережною Вісли і навіть встигли забігти у кілька магазинів!
-
Багато писати про Королівський замок Вавель не буду, всі знають як користуватися Вікіпедією. Скажу лише те, чого у Вікі не написано - територія замку увечері неймовірно казкова, а особливістю його є те, що біля замку стоїть скульптура Вавельського дракона, який завжди неочікувано випускає вогонь з пащі. Це настільки неочікувано, що не завжди навіть встигнеш натиснути кнопку спуску на фотоапараті, щоб зафіксувати цей момент!
ПРАГА - ЧЕХІЯ
Добрий ранок, Прага!
Прагу ми застали зненацька - вона тільки почала переодягатися в різдвяні ялинки і гірлянди. Тим не менш, це не відняло у цього міста шарму та святковості.
-
Прага - це місто, де поєднуються старовинна архітектура і сучасні технології: поряд із старенькими витонченими будинками нахабно примостилися сучасні багатоповерхові споруди зі скла й металу. Повільно, не поспішаючи, вулицями поважно проїжджає карета з погоничами, а вже за мить її обганяє якийсь місцевий житель на сигвеї.
-
Якщо прогулюючись празькими вулицями вам стане холодно - обов'язково забіжіть у Starbucks за чашкою гарячого шоколаду (hot fudged chocolate). Це найсмачніший (і безперечно - найдорожчий) напій, який я коли-небудь куштувала: вершково-шоколадна смакота, покрита зверху ніжною молочною пінкою і золотистою стружкою білого шоколаду. Смакота неймовірна!
-
А це - величний Собор Святого Віта, Вацлава і Войтеха, який будувався 600 (!) років. Як усі готичні храми, він вражає масивністю колон і вигадливими скульптурами на фасаді. Здається, що усім своїм виглядом Собор хизується своєю красою, але всередині храму починаєш дивуватися стриманості інтер'єру. Єдине, що хоч трохи співвідноситься з пишнотою фасаду - красиві вітражні малюнки на вікнах.
-
До речі, Прага - одне з небагатьох європейських міст, архітектура якого майже не постраждала під час Другої Світової війни. Це означає, що багато будиночків були свідками ще середньовічних дворянських чвар та любовних історій.
ДРЕЗДЕН - НІМЕЧЧИНА
Дрезден - це місто, в якому неможливо заблудитися. Воно затишне, дружелюбне і не менш красиве, ніж попередні міста. Сама історична частина міста дуже постраждала під час війни, а тому німцям довелося відновлювати кожен будиночок з нуля, цеглина за цеглиною.
Якщо зупинитися біля якоїсь будівлі, то можна помітити, що деякі цеглини дуже чорні, а поряд з ними - такі ж цеглини, але чистенькі і майже білі. Справа в тому, що камінь, з якого побудоване місто під впливом часу і вологи темніє, а ті цеглини, які укладалися після війни, ще не встигли потемніти. Тому, це тільки ми бачимо плямисті будинки, схожі на далматинців, а наші діти чи правнуки - бачитимуть вже зовсім іншу картинку.
-
Фраункірхе або Церква Богородиці - архітектурна пам'ятка, яка найбільше постраждала під час обстрілів у Другій Світовій війні. Все було настільки сумно, що спочатку навіть вирішили не відбудовувати її.
На щастя, після об'єднання Німеччини ініціативна група за допомогою спеціальної комп'ютерної програми та старих фотографій відновила первісний вигляд цього красивого храму.
Тепер лишилося чекати, доки час зробить своє і усі цеглини Фраункірхе стануть одного темного кольору.
-
От де різдвяні ярмарки працювали наповну, так це у Дрездені. На кожному ярмарковому будиночку - найрізноматніші фігурки і прикраси, у повітрі - п'янкий запах глінтвейну і різдвяного штолену, вогники, зірки та багато-багато іншої краси!
Ще багато можна було б розказувати про Астрономічний годинник, Цвінгер, black friday у Чехії, але тоді у вас зникне мотивація самому поїхати і про все дізнатися :)
А тепер інформація для тих, хто вважає поїздку в Європу космічно-недосяжною.
1. Віза.
Насправді, отримати візу не так складно, як може здатися на перший погляд. До того ж, ми живемо у державі, де бюрократичні процедури – звичне явище, і кожен як мінімум хоч раз з ними стикався. Тому якщо ви як і я, не вірите у безвізовий режим з ЄС – читайте далі.
Все, що необхідно для отримання візи це: 1) зібрати пакет документів; 2) записатися на подачу документів; 3) забрати візу. З усіх перелічених вище кроків – другий найскладніший, бо треба докласти трохи наполегливості, щоб додзвонитися в call-центр, забронювати дату і час для подачі документів. Чекати доки вільна дата з’явиться на сайті не раджу: я тиждень чекала і нічого не сталося.
Якщо з документами все порядку, то з отриманням візи проблем теж не повинно бути. Не забувайте також, що зараз багато хто пропонує допомогу в підготовці документів на візу за певну суму (обирайте лише перевірених людей, щоб не натрапити на шахрая). Тому якщо немає часу чи бажання займатися документами - віддайте цю справу на аутсорс:)
Для своєї першої поїздки в Європу я зробила шопінг-візу на 7 днів, яка зобов'язувала мене тільки виїхати з України і повернутися назад через Польщу.
Обійшлася така віза у 2246 грн. (включно з фотографіями та послугами людини, яка підготувала документи для подачі). Якби я не затягувала і зробила візу до 21-річчя, то можна було би зекономити більше 1 тис. грн., а якщо повністю самостійно готувати усі документи, то це ще на півтисячі дешевше вийде.
2. Фінанси.
Автобусний тур, в який входять трансфери, готелі зі сніданками та кілька оглядових екскурсій, обійшовся у 3839 грн.; ще стільки ж я витратила на шопінг, їжу і додаткові екскурсії.
Таким чином, якщо наполегливо і старанно працювати, трішки обмежити себе у солодощах і відкладати кошти на поїздку, то за півроку можна накопичити достатню суму для втілення своєї мрії.
Натхнення вам і сміливих мрій!