Три країни за чотири дні

Є люди, які люблять подорожувати з комфортом: щоб ліжечко в готелі зручне було, достатньо часу на сон, повноцінне триразове харчування і ніяких тривалих переїздів. Але це не про нас. У нас було 4 дні, 3 країни і повноцінні лише сніданки. І врешті-решт - ми ж в Європу не спати приїхали! :)

КРАКІВ - ПОЛЬЩА

На Краків у нас було десь 2 години часу, але цього виявилося достатньо, щоб захотіти приїхати сюди ще раз на повноцінний вікенд. До того ж, зі Львова до Кракова їхати не так далеко - всього лише 325 км.

За цей час ми оглянули Королівський замок Вавель, прогулялися вечірньою набережною Вісли і навіть встигли забігти у кілька магазинів!

ПРАГА - ЧЕХІЯ

Добрий ранок, Прага!


Прагу ми застали зненацька - вона тільки почала переодягатися в різдвяні ялинки і гірлянди. Тим не менш, це не відняло у цього міста шарму та святковості.

ДРЕЗДЕН - НІМЕЧЧИНА

Дрезден - це місто, в якому неможливо заблудитися. Воно затишне, дружелюбне і не менш красиве, ніж попередні міста. Сама історична частина міста дуже постраждала під час війни, а тому німцям довелося відновлювати кожен будиночок з нуля, цеглина за цеглиною.

 

Якщо зупинитися біля якоїсь будівлі, то можна помітити, що деякі цеглини дуже чорні, а поряд з ними - такі ж цеглини, але чистенькі і майже білі. Справа в тому, що камінь, з якого побудоване місто під впливом часу і вологи темніє, а ті цеглини, які укладалися після війни, ще не встигли потемніти. Тому, це тільки ми бачимо плямисті будинки, схожі на далматинців, а наші діти чи правнуки - бачитимуть вже зовсім іншу картинку.  

Ще багато можна було б розказувати про Астрономічний годинник, Цвінгер, black friday у Чехії, але тоді у вас зникне мотивація самому поїхати і про все дізнатися :)

А тепер інформація для тих, хто вважає поїздку в Європу космічно-недосяжною.

 

1. Віза.

Насправді, отримати візу не так складно, як може здатися на перший погляд. До того ж, ми живемо у державі, де бюрократичні процедури – звичне явище, і кожен як мінімум хоч раз з ними стикався. Тому якщо ви як і я, не вірите у безвізовий режим з ЄС – читайте далі.

 

Все, що необхідно для отримання візи це: 1) зібрати пакет документів; 2) записатися на подачу документів; 3) забрати візу. З усіх перелічених вище кроків – другий найскладніший, бо треба докласти трохи наполегливості, щоб додзвонитися в call-центр, забронювати дату і час для подачі документів. Чекати доки вільна дата з’явиться на сайті не раджу: я тиждень чекала і нічого не сталося.

 

Якщо з документами все порядку, то з отриманням візи проблем теж не повинно бути. Не забувайте також, що зараз багато хто пропонує допомогу в підготовці документів на візу за певну суму (обирайте лише перевірених людей, щоб не натрапити на шахрая). Тому якщо немає часу чи бажання займатися документами - віддайте цю справу на аутсорс:) 

 

Для своєї першої поїздки в Європу я зробила шопінг-візу на 7 днів, яка зобов'язувала мене тільки виїхати з України і повернутися назад через Польщу.

Обійшлася така віза у 2246 грн. (включно з фотографіями та послугами людини, яка підготувала документи для подачі). Якби я не затягувала і зробила візу до 21-річчя, то можна було би зекономити більше 1 тис. грн., а якщо повністю самостійно готувати усі документи, то це ще на півтисячі дешевше вийде.

 

2. Фінанси.

Автобусний тур, в який входять трансфери, готелі зі сніданками та кілька оглядових екскурсій, обійшовся у 3839 грн.; ще стільки ж я витратила на шопінг, їжу і додаткові екскурсії.

 

Таким чином, якщо наполегливо і старанно працювати,  трішки обмежити себе у солодощах і відкладати кошти на поїздку, то за півроку можна накопичити достатню суму для втілення своєї мрії.

 

Натхнення вам і сміливих мрій!